c
Damian: Czemu masz zamknięte oczy i się nie odzywasz? Co robisz?
Adaś: Czytam ci w myślach.
Damian: Mamoooooo! On mi czyta w myślaaaaaaaach!
c
Niekiedy i mi by się taka umiejętność przydała. Od najmniejszych lat tak bardzo staramy się dogodzić naszym dzieciom, że szukamy wszelkich sposób na ułatwienie sobie komunikacji z maluchami. Ucząc dzieci gestów, pierwszych słów, nazywania uczuć i emocji ułatwiamy ten proces także im. Im wcześniej zadbamy o podstawy komunikacji, tym łatwiej i szybciej dziecko je opanuje. To samo dotyczy nauki języków obcych.
c
Najskuteczniejsze i najmniej pracochłonne nauczanie języków będzie, gdy zabierzemy się za to przed ukończeniem przez dziecko 12. roku życia. Wiadomo jednak, że im wcześniej, tym lepiej, bo maluchy opanowują tę umiejętność w sposób naturalny, bez wkuwania słówek na pamięć. Czas, w którym nasze dziecko oczekuje więcej naszej uwagi i uwielbia czas spędzany z rodzicami, jest najlepszym czasem, by realizować naukę języków przez zabawę.
Warto do zabaw w domu wykorzystać metodę czytania globalnego. Za pomocą dwustronnych, dwujęzycznych kart obrazkowych poprowadzimy szereg zabaw, dzięki którym dzieciaki z chęcią podejdą do nauki i osłuchają się w języku angielskim, realizując zadania, odpowiadając na pytania i rozwiązując przeróżne zagadki.
c
Od czego zacząć? Poznawanie angielskich słówek z danej kategorii zależy od naszej inwencji i pomysłu. Podstawy opierają się na zagadnieniach dotyczących rodziny, zwierząt, kolorów, warzyw i owoców, przedmiotów, kolorów, pór roku, dni tygodnia, nauki liczenia i rozpoznawania różnic. Świetnie skorzystać wtedy z tematycznych kartoników dostępnych w zestawach edukacyjnych oraz z angielskich, rytmicznych piosenek. Na jakie pomoce naukowe warto zatem zwrócić uwagę w zależności od wieku i predyspozycji dziecka?
PRZEDSZKOLAKI
W tym przedziale wiekowym możemy wykorzystać zabawy z nazywaniem obrazków na kartach, parowanie, powtarzanie, wskazywanie różnic, kompletowanie zbiorów, opisywanie. Polecamy produkty z serii Kapitan Nauka: karty obrazkowe ‘Angielski dla malucha (2+)’: KOLORY, OWOCE I WARZYWA, PIERWSZE SŁOWA, ZWIERZĘTA, ‘Angielski: zagadki obrazkowe (3-5 lat, 4-6 lat)’, ‘Angielski dla dzieci – 100 pierwszych słówek (3-6 lat)’.
c
DZIECI W WIEKU WCZESNOSZKOLNYM
W tym wieku możemy już zastosować rozwiązywanie quizów, tworzenie opowiadań, zapamiętywanie, pisanie, zgłaszanie się, rymowanie, łączenie słów. Polecamy pomoce naukowe Kapitan Nauka: ‘Angielski: zagadki obrazkowe (5-7 lat, 6-9 lat)’, ‘Angielski dla dzieci – w domu i w szkole (6-9 lat)’.
c
DLA MAŁEGO I DUŻEGO
Piosenki! Ponieważ śpiewać każdy może, posiadanie śpiewnika takiego jak ‘Angielski dla dzieci. Piosenki’ to absolutny MUST HAVE. Piosenki po polsku + wersje angielskie + płyta CD, którą śmiało możecie zabrać w podróż samochodem.
Rozpoczynając w odpowiednim momencie naukę języka angielskiego, otwieramy naszym dzieciom okno na świat. Język angielski jest bowiem w tych czasach podstawą komunikacji. Ułatwia kontakt z mieszkańcami innych krajów, wyszukiwanie informacji, ale również znalezienie pracy w przyszłości. Dzieci uczone angielskiego dużo wcześniej, mają także mniej problemów z przyswajaniem języka w szkole. Warto zatem zainwestować swój czas i skierować uwagę ku wartościowym pomocom edukacyjnym Kapitan Nauka. Have fun!
Dziękuję za odwiedziny! Jeśli podoba Ci się ten post i uważasz, że mógłby być przydatny, to udostępnij go swoim znajomym na Facebook’u lub napisz w komentarzu, że tu byłeś – z przyjemnością życzę Ci miłego dnia 🙂
Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.
There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.
Copyright © 2018 - Super-Synowie.pl All Rights Reserved
Od kilku tygodniu poświęcamy z dziećmi około 15 minut dziennie na naukę angielskiego. Efekty są zaskakująco dobre.
Syn miał problem z nauką pisowni słówek z angielskiego i samodzielnie przygotowane kartki były strzałem w dziesiątkę.
Przyznam, że w ten sposób sama często uczyłam się słówek właśnie. Jakoś lepiej wchodzą w głowę 😉
My również uwielbiamy Kapitana Naukę – sposoby i metody, które opisałaś bardzo nam się przydadzą.
Kapitan Nauka jest rewelacyjny 🙂 Zawsze można na ni polegać 🙂 W najbliższych dniach planuję zrobić małą dostawę dla chłopców z Kapitana. Moi synowie ( 2,5 roczku bliźniaki ) łapią angielskie słówka w mgnieniu oka. Ostatnio Antek krzyczy do mnie stojąc przy bramie : MAMA OPEN OPEN !!! Zamurowało mnie z zaskoczenia 🙂 Nauczył się tego z jednej z bajek, którą ostatnio oglądał.
Super mądry i super bliski mi wpis. Moja mała ma 2,5 roku i też już działamy z angielskim, też z Kapitanem Nauką 😉
Rzeczywiscie, widze po moich kilkulatkach: one po prostu rwa sie do nauki angielskiego. Za to dla moich nastoletnich chlopcow to po prostu katorga. Tylko, ze oni nie mieli angielskiego w przedszkolu, wiec im jest duzo ciezej. A ze czasy sie zmienily, corki juz maja angielski w przedszkolu plus Dora. I z angielskim sa bardziej za pan brat. Pozdrawiam serdecznie Beata
Uwielbiam Kapitana Naukę. Mają naprawdę wiele ciekawych pozycji dla dzieci w każdym wieku. 😉
Doskonale pamiętam, jak w gimnazjum i liceum sama robiłam sobie podobne karty/fiszki z angielskiego 🙂 To świetny sposób, żeby przyswoić nowe słówka – i regularnie je sobie utrwalać 🙂
Taka nauka przez zabawę jest fajna i przyjemna. Daje świetne efekty
Nauka przez zabawę to najlepszy sposób dla dzieci.
Widzę, że i u was króluje Kapitan Nauka. My te gry uwielbiamy
Super !!! Nie pomyślałam o takiej ciekawej formie nauki języka. Muszę wykorzystać Twoje pomysły.
Nauka może być zabawą, rewelacja.
Ciekawy pomysł 🙂 Na pewno wiele mam skorzysta. Mój syn ma już 17 lat i świetnie włada tym językiem gdyż mieszkamy w NI
W takim razie pozostaje tylko pozazdrościć 🙂
zapisałam w kajeciku inspiracji – wrócę, jak przyjdzie na to czas 🙂
Zapraszam 🙂
Świetny pomysł na naukę języków!!! Jak tylko moja córeczka podrośnie zainwestuje w coś takiego!
Koniecznie!
Wiele razy już zastanawiałam się nad zakupem.
To mam nadzieję, że już nie musisz się zastanawiać 😉