JAK WYKORZYSTAĆ CZYTANIE GLOBALNE W NAUCE ANGIELSKIEGO DLA DZIECI

 • 22 maja, 2017
czytanie globalne karty pracy po angielsku, nauka angielskiego dla dzieci, pomoce naukowe kapitan nauka, pomoce edukacyjne nauka angielskiego w domu

czytanie globalne karty pracy po angielsku

c

Damian: Czemu masz zamknięte oczy i się nie odzywasz? Co robisz?

Adaś: Czytam ci w myślach.

Damian: Mamoooooo! On mi czyta w myślaaaaaaaach!

c

 

Niekiedy i mi by się taka umiejętność przydała. Od najmniejszych lat tak bardzo staramy się dogodzić naszym dzieciom, że szukamy wszelkich sposób na ułatwienie sobie komunikacji z maluchami. Ucząc dzieci gestów, pierwszych słów, nazywania uczuć i emocji ułatwiamy ten proces także im. Im wcześniej zadbamy o podstawy komunikacji, tym łatwiej i szybciej dziecko je opanuje. To samo dotyczy nauki języków obcych.

c
Najskuteczniejsze i najmniej pracochłonne nauczanie języków będzie, gdy zabierzemy się za to przed ukończeniem przez dziecko 12. roku życia. Wiadomo jednak, że im wcześniej, tym lepiej, bo maluchy opanowują tę umiejętność w sposób naturalny, bez wkuwania słówek na pamięć. Czas, w którym nasze dziecko oczekuje więcej naszej uwagi i uwielbia czas spędzany z rodzicami, jest najlepszym czasem, by realizować naukę języków przez zabawę.

czytanie globalne karty pracy po angielsku

Warto do zabaw w domu wykorzystać metodę czytania globalnego. Za pomocą dwustronnych, dwujęzycznych kart obrazkowych poprowadzimy szereg zabaw, dzięki którym dzieciaki z chęcią podejdą do nauki i osłuchają się w języku angielskim, realizując zadania, odpowiadając na pytania i rozwiązując przeróżne zagadki.

c
Od czego zacząć?  Poznawanie angielskich słówek z danej kategorii zależy od naszej inwencji i pomysłu. Podstawy opierają się na zagadnieniach dotyczących rodziny, zwierząt, kolorów, warzyw i owoców, przedmiotów, kolorów, pór roku, dni tygodnia, nauki liczenia i rozpoznawania różnic. Świetnie skorzystać wtedy z tematycznych kartoników dostępnych w zestawach edukacyjnych oraz z angielskich, rytmicznych piosenek. Na jakie pomoce naukowe warto zatem zwrócić uwagę w zależności od wieku i predyspozycji dziecka?

czytanie globalne karty pracy po angielsku

PRZEDSZKOLAKI
W tym przedziale wiekowym możemy wykorzystać zabawy z nazywaniem obrazków na kartach, parowanie, powtarzanie, wskazywanie różnic, kompletowanie zbiorów, opisywanie. Polecamy produkty z serii Kapitan Nauka: karty obrazkowe ‘Angielski dla malucha (2+)’: KOLORY, OWOCE I WARZYWAPIERWSZE SŁOWA, ZWIERZĘTA, ‘Angielski: zagadki obrazkowe (3-5 lat, 4-6 lat)’, ‘Angielski dla dzieci – 100 pierwszych słówek (3-6 lat)’.

c
DZIECI W WIEKU WCZESNOSZKOLNYM
W tym wieku możemy już zastosować rozwiązywanie quizów, tworzenie opowiadań, zapamiętywanie, pisanie, zgłaszanie się, rymowanie, łączenie słów. Polecamy pomoce naukowe Kapitan Nauka: ‘Angielski: zagadki obrazkowe (5-7 lat, 6-9 lat)’, ‘Angielski dla dzieci – w domu i w szkole (6-9 lat)’.

c
DLA MAŁEGO I DUŻEGO
Piosenki! Ponieważ śpiewać każdy może, posiadanie śpiewnika takiego jak ‘Angielski dla dzieci. Piosenki’ to absolutny MUST HAVE. Piosenki po polsku + wersje angielskie + płyta CD, którą śmiało możecie zabrać w podróż samochodem.

czytanie globalne karty pracy po angielsku

Rozpoczynając w odpowiednim momencie naukę języka angielskiego, otwieramy naszym dzieciom okno na świat. Język angielski jest bowiem w tych czasach podstawą komunikacji. Ułatwia kontakt z mieszkańcami innych krajów, wyszukiwanie informacji, ale również znalezienie pracy w przyszłości. Dzieci uczone angielskiego dużo wcześniej, mają także mniej problemów z przyswajaniem języka w szkole. Warto zatem zainwestować swój czas i skierować uwagę ku wartościowym pomocom edukacyjnym Kapitan Nauka. Have fun!

 

 

 

Dziękuję za odwiedziny! Jeśli podoba Ci się ten post i uważasz, że mógłby być przydatny, to udostępnij go swoim znajomym na Facebook’u lub napisz w komentarzu, że tu byłeś – z przyjemnością życzę Ci miłego dnia 🙂

WYBIERZ IDEALNY PREZENT DLA DZIECKA

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  • Aleksandra Sulej
  • 26 listopada, 2017
  Odpowiedz

  Od kilku tygodniu poświęcamy z dziećmi około 15 minut dziennie na naukę angielskiego. Efekty są zaskakująco dobre.

 1. Odpowiedz

  Syn miał problem z nauką pisowni słówek z angielskiego i samodzielnie przygotowane kartki były strzałem w dziesiątkę.

  • Karolina Jarosz Bąbel
  • 11 czerwca, 2017
  Odpowiedz

  Przyznam, że w ten sposób sama często uczyłam się słówek właśnie. Jakoś lepiej wchodzą w głowę 😉

 2. Odpowiedz

  My również uwielbiamy Kapitana Naukę – sposoby i metody, które opisałaś bardzo nam się przydadzą.

 3. Odpowiedz

  Kapitan Nauka jest rewelacyjny 🙂 Zawsze można na ni polegać 🙂 W najbliższych dniach planuję zrobić małą dostawę dla chłopców z Kapitana. Moi synowie ( 2,5 roczku bliźniaki ) łapią angielskie słówka w mgnieniu oka. Ostatnio Antek krzyczy do mnie stojąc przy bramie : MAMA OPEN OPEN !!! Zamurowało mnie z zaskoczenia 🙂 Nauczył się tego z jednej z bajek, którą ostatnio oglądał.

 4. Odpowiedz

  Super mądry i super bliski mi wpis. Moja mała ma 2,5 roku i też już działamy z angielskim, też z Kapitanem Nauką 😉

 5. Odpowiedz

  Rzeczywiscie, widze po moich kilkulatkach: one po prostu rwa sie do nauki angielskiego. Za to dla moich nastoletnich chlopcow to po prostu katorga. Tylko, ze oni nie mieli angielskiego w przedszkolu, wiec im jest duzo ciezej. A ze czasy sie zmienily, corki juz maja angielski w przedszkolu plus Dora. I z angielskim sa bardziej za pan brat. Pozdrawiam serdecznie Beata

 6. Odpowiedz

  Uwielbiam Kapitana Naukę. Mają naprawdę wiele ciekawych pozycji dla dzieci w każdym wieku. 😉

  • naszebabelkowo.blogspot.com
  • 24 maja, 2017
  Odpowiedz

  Doskonale pamiętam, jak w gimnazjum i liceum sama robiłam sobie podobne karty/fiszki z angielskiego 🙂 To świetny sposób, żeby przyswoić nowe słówka – i regularnie je sobie utrwalać 🙂

  • Mama Tosiaczka
  • 24 maja, 2017
  Odpowiedz

  Taka nauka przez zabawę jest fajna i przyjemna. Daje świetne efekty

 7. Odpowiedz

  Nauka przez zabawę to najlepszy sposób dla dzieci.

  • Karolina Borycka
  • 23 maja, 2017
  Odpowiedz

  Widzę, że i u was króluje Kapitan Nauka. My te gry uwielbiamy

 8. Odpowiedz

  Super !!! Nie pomyślałam o takiej ciekawej formie nauki języka. Muszę wykorzystać Twoje pomysły.

  • elka
  • 23 maja, 2017
  Odpowiedz

  Nauka może być zabawą, rewelacja.

 9. Odpowiedz

  Ciekawy pomysł 🙂 Na pewno wiele mam skorzysta. Mój syn ma już 17 lat i świetnie włada tym językiem gdyż mieszkamy w NI

  • Odpowiedz

   W takim razie pozostaje tylko pozazdrościć 🙂

 10. zapisałam w kajeciku inspiracji – wrócę, jak przyjdzie na to czas 🙂

 11. Świetny pomysł na naukę języków!!! Jak tylko moja córeczka podrośnie zainwestuje w coś takiego!

 12. Wiele razy już zastanawiałam się nad zakupem.

  • Odpowiedz

   To mam nadzieję, że już nie musisz się zastanawiać 😉

Leave a Comment