WYCIECZKA NA FARMĘ DYŃ

 • Październik 27, 2018

farma dyń warszawa

Damian: O! Zjem sobie popcorn na śniadanie!

Adaś: Nie zjesz, bo w tej misce zostały już tylko same ziarenka. Twarde i niejadalne.

Damian: To może zasadzimy te ziarenka na tarasie, żeby wyrósł popcorn?

 

Zawsze z rozpoczęciem sezonu jesiennego, rozpoczyna się również szał dyniowy. Dynia króluje w jesiennych przepisach na zupy, desery, przekąski. Dynia staje się elementem jesiennych dekoracji wnętrz i wdzięcznym rekwizytem zdjęciowym. Od jakiegoś czasu w Polsce coraz popularniejsze stają się zatem farmy dyniowe, otwarte do rodzinnego zwiedzania. Postanowiliśmy więc sprawdzić tę atrakcję.

Farma Dyń w Powsinie oferuje wstęp w kwocie 20zł za osobę, ale co ciekawe bilet wstępu kupuje się wyłącznie dla dzieci, a dorośli wchodzą za darmo. Jeśli więc wybieracie się na romantyczny spacer bez dzieci, to wejdziecie na farmę bezpłatnie.

farma dyń warszawa

Od wejścia mamy okazję podziwiać wielokolorowe i wielogatunkowe dynie. Z najpopularniejszych, dużych, pomarańczowych ułożone są góry, ścieżki, udekorowane pola. Inne gatunki poznajemy w podpisanych skrzyniach, z których można sobie wybrać dowolne i zakupić. Dzieciaki mogą pobawić się w labiryncie zbudowanym ze stogów siana, poganiać się w nim, spróbować się zgubić, aby następnie znaleźć wyjście.

Na terenie farmy znajdują się zagrody z królikami, do których mogą wejść najmłodsi, pogłaskać zwierzątka, a nawet nakarmić je marchewką. Dalej, w większej zagrodzie spotykamy alpaki, które także można pogłaskać, a w kolejnej urzędują kaczki. W tych okolicach znajduje się trampolina, duża huśtawka dla dzieci z wieloma stanowiskami, a na samym końcu farmy taczki i wózki, którymi można powozić dzieci lub wykorzystać jako rekwizyty do zdjęć.

Największą jednak atrakcją dla chłopaków stanowił olbrzymi namiot, w którym można było postrzelać się wyrzutniami NERF pomiędzy stogami siana, w specjalnych, ochronnych okularach. To tam spędzili najwięcej czasu, aby na koniec udać się jeszcze do kramiku z dyniami i wrócić do domu z wybranymi okazami. Super Synowie polecają!

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że mógłby być przydatny dla Twoich znajomych – udostępnij go na FB lub daj znać w komentarzu. Chętnie życzymy Ci miłego dnia!

WYBIERZ IDEALNY PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

 1. Świetna sprawa! Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej fajnej farmy 🙂

 2. Odpowiedz

  Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś tam pojechać. Raj dla dzieci i te zwierzątka. Super! 😉

 3. Odpowiedz

  W tym roku bardzo zachwyciły mnie farmy dyń. Miałam w planach się tam wybrać, ale nawet nie wiem kiedy ten czas śmignął i już mamy zimę. Wyglądało na świetną zabawę.

 4. Odpowiedz

  Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś być w takim miejscu. Patrząc na Twoje zdjęcia widzę, że taka farma to naprawdę magiczne miejsce i świetny pomysł na rodzinną wycieczkę.

 5. Do Warszawy mamy daleko, ale blisko nas mamy ogrody pokazowe z bezpłatnym wejściem i też co roku na jesień są tam dynie, chociaż w mniejszej ilości niż na tej farmie.

 6. Odpowiedz

  W tym roku nie dojechaliśmy, może uda się w przyszłym

  • ewa
  • Listopad 1, 2018
  Odpowiedz

  Jaka piękna i klimatyczna farma <3

 7. Odpowiedz

  Wyprawa widzę udana. Sama z chęcią bym się wybrała do takiego miejsca.

 8. Odpowiedz

  Miejsce warte zobaczenia. Muszę sprawdzić czy w naszej okolicy są podobne.

 9. Odpowiedz

  Nigdy na takiej farmie nie byliśmy a wiem, że gdzieś w okolicy jest.. Muszę się temu bliżej przyjrzeć i w końcu zabrać tam moje pociechy bo mnie zainspirowałaś 🙂

 10. Odpowiedz

  Widać, że wyprawa się udała, a chłopcy zadowoleni

Leave a Comment

AUTORKA BLOGA

AUTORKA BLOGA

Joanna - mama, która codziennie staje na głowie, aby ratować swój idealny świat przed zagładą

KATEGORIE

blog kobiecy warszawa, blog dla kobiet
blog kulinarny warszawa, blogerka kulinarna warszawa, blog z przepisami, blog o gotowaniu
blog rodzicielski warszawa, blog o dzieciach, blog o zabawkach, blog o zabawach, opinie o zabawkach, recenzje zabawek
blog podróżniczy warszawa, blog turystyczny warszawa, blog o podróżach z dziećmi, gdzie warto pojechać z dziećmi, miejsca polecane dla rodzin z dziećmi w polsce i za granicą
blog kosmetyczny warszawa, blogerka parentingowa kosmetyczna warszawa, opinie o kosmetykach dla dzieci, recenzje kosmetyków, kosmetyki dla kobiet, pielęgnacja dla rodziny
BLOG PORADNIKOWY WARSZAWA - DOŚWIADCZENIA I SPOSOBY NA ZDROWIE, blog o zdrowiu, zdrowie dzieci i rodziny

URYWKI NASZEJ CODZIENNOŚCI

NAPISZ DO NAS

NAPISZ DO NAS