KTO URATUJE NASZ ŚWIAT?

  • 29 listopada, 2015

lego hobbit

Adaś: Mama a wiesz, że ludzie jedzą zwierzęta, bo to dla nich mięso?
Mama: Wiem.
Adaś: Na przykład eskimosi chodzą na polowania i łowią ryby, bo ryby to dla nich mięso i tłuszcz i dzięki temu mogą przetrwać w śniegu.
Mama: Tak jest. Ryby to mięso, zwierzęta to mięso, ale ludzie to w sumie też mięso dla takiego na przykład wygłodniałego tyranozaura.
Adaś: Ale ludzie nie jedzą ludzi, więc się nie zabijają.

Świat Adamskiego jest nieskażony. Adamski nie orientuje się w aktualnych wydarzeniach na świecie, nie ogląda wiadomości, ani jeszcze nie umie za dobrze czytać. My komentujemy to co się teraz dzieje, rozmawiamy ze sobą i wymieniamy się poglądami w towarzystwie dorosłych, ale Adamskiego nie wciągają te dyskusje. Jeśli chce się czegoś dowiedzieć, coś usłyszał, to nas dopytuje, a my mu wtedy wszystko wykładamy dostosowując komunikat odpowiednio do jego wieku.

Naszym chłopakom przyszło wychowywać się w czasach fascynacji superbohaterami. Zawsze znajdzie się ktoś, kto uratuje nasz świat. Zawsze dobro zwycięży ze złem, a jeśli ktokolwiek ucierpi w walce, to tylko ten zły, nie ten niewinny. Czasy superbohaterów to również czasy ludzi odwagi, ludzi honoru, ludzi ze złotymi zasadami. To czasy dżentelmenów. Chłopcy w przedszkolach mówią sobie ‚dzień dobry’ na powitanie i ‚do widzenia’ na pożegnanie. Życzą sobie miłego weekendu i używają zwrotu ‚poproszę’ jak się bawią.

Chłopaki są drużyną. Uwielbiają przebierać się w stroje superbohaterów, więc nasz dom jest niezwykle bezpieczny, tym bardziej gdy odwiedzają nas znajomi.  Dziaciaki zazwyczaj już wcześniej opracowują strategię działania, obmyślają plan popołudnia, który po zabawie kończy się losowaniem – losowaniem kolejności grania.

Nasi herosi świetnie się odnajdują w superbohaterskich grach Lego na Xbox One. Zebrali już prawie całą planszę ludzików Lego Marvel Super Heroes, więc przyszedł czas na kolejne wyzwanie – Lego Hobbit.

W tej grze wcielają się w kolejną drużynę specjalną z misją ratowania świata. Są zachwyceni, że mogą poprowadzić Gandalfa, Thorina i Bilba oraz innych przez wspaniałą grafikę, świetnie odzwierciedlającą scenografię filmową Śródziemia. Tym razem jest więcej magii i niezwykłych, baśniowych stworzeń, a najbardziej wyczekiwanym przez nich przeciwnikiem był ogromny smok Smaug. Poza tym, że chłopaki wybierają ludziki z dostępnych postaci z filmu, to mogą im wybierać również broń, którą walczą z orkami czy trollami. Zadania polegają na poszukiwaniu odpowiednich przedmiotów i budowaniu z nich nowych konstrukcji Lego, otrzymywaniu za nie dodatkowych punktów lub nowych przedmiotów. I tak na przykład w norze Bilba należy przygotować ucztę dla wszystkich członków wyprawy do Królestwa Erebor. W zakamarkach domostwa trzeba poszukać marchewek, mleka, masła, bułki i to wszystko dostarczyć na stół dla naszych towarzyszy. Następne etapy to kolejne rozwiązywanie zagadek i kolejne strategiczne główkowanie przedszkolaków w celu znalezienia rozwiązania i ekscytującego przejściu do następnego etapu. Gracze budują wieże z krasnoludów, aby przejść na wyższe piętra skał oraz uczą się wymiany towarowej. Gra szlifuje u małych chłopaków umiejętność współpracy. Misje przerywane są scenami z filmu Hobbit odgrywanymi przez postacie Lego, co nadaje całej podróży dodatkowego, niezwykłego, drużynowego nastroju.

Jeśli pięciolatki opanowały bez problemu obsługę padów do Xboxa, to jedyne w czym dorośli są im teraz potrzebni podczas misji ratowania świata z Lego Hobbit, to czytanie pojawiających się podpowiedzi w grze. A jak i czytania się nauczą, to uratują świat całkowicie samodzielnie. A skoro przyszłość jest w rękach dżentelmenów, to jesteśmy bezpieczni!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

WYBIERZ IDEALNY PREZENT DLA DZIECKA

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Odpowiedz

    Jeszcze nie jesteśmy na etapie gier.(3lata i 2,5mies) ale dobrze wiedzieć na przyszłość za czym się rozglądać.

  2. Odpowiedz

    Ciekawe te gry dla dzieciaków, a jeszcze sam pamiętam jak układałem klocki lego. Wtedy nie było tak wymyślnych zestawów jak teraz. A tu proszę, lego w wersji cyfrowej 🙂

Leave a Comment