KRÓLESTWO MAŁYCH KSIĄŻĄT

  • Listopad 6, 2015

łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Mama: Adaś, proszę zakładaj już buty, wychodzimy.
Adaś: Ale czemu?
Mama: Bo już jest późno, a nie chcę żebyście się spóźnili na śniadanie w przedszkolu.
Adaś: Ale ja chciałem jeszcze się pobawić!
Mama: Adaś, zabawki ci nie uciekną, pobawisz się od razu jak wrócisz z przedszkola.
Adaś: Ciągle tylko zakazy, rozkazy i nudy!

 

To nic, że 99% swojego wolnego czasu dostosowujemy pod dzieci. To nic, że  staramy się zabierać ich na ciekawe wycieczki, organizować aktywnie czas, kino, teatr, basen, sale zabaw, restauracje, place zabaw, podróże rowerowe, ogniska, grile, wakacje, zgadzamy się na karate, na piłkę, na zajęcia taneczne, na dodatkowy angielski. Pozwalamy chodzić do kolegów, zabieramy kolegów do domu, robimy popcorn, pozwalamy skakać na łóżkach i swobodnie bałagnić. To nic, że często wypruwamy sobie przy tym organizacyjnie flaki.

To nic też, że ostatnio stworzyliśmy im długo wyczekiwany wspólny pokój i postawiliśmy wymarzone łóżko piętrowe. Wreszcie we dwóch na dużych łóżkach. Damian w swoim domku z osobnym wejściem, a Adamski na dachu, na który wchodzi po drabinie. Jak Paweł i Gaweł. Wreszcie pożegnaliśmy niemowlęce łóżko szczebelkowe. Wreszcie zrobiło się więcej miejsca.

To nic jednak, bo nadal jesteśmy dorosłymi, postrzeganymi nie tylko z perspektywy plusów, ukochanych rodziców, co tulą, pieszczą i głaszczą, ale też dziecięcych minusów. Czyli zakazów, kiedy dbamy o bezpieczeństwo dzieci i nudzenia, gdy prosimy o mycie zębów. Bo dorośli mają przecież dobrze. Nie muszą chodzić do przedszkola, ani szkoły, mogą robić co chcą. Mogą ustanawiać zasady i trzeba się ich słuchać, kiedy mówią, że jak dotkniemy gorącego piekarnika, to się oparzymy i skóra nam zejdzie z ręki. Co za niesprawiedliwość.

Na dokładkę i potwierdzenie dziwaczności dorosłych czytamy więc ostatnio Małego Księcia z Wydawnictwa Galaktyka. Na piętrowym łóżku we wspólnym pokoju braci czytamy i oglądamy wyjątkową wersję książki w rozszerzonej rzeczywistości. Podróżujemy z bohaterem po planetach w formacie 3D, biorąc sobie do serca słowa autora książki, że ‚dorośli są zdecydowanie zadziwiający’.

 

 

 

 

 

 

WYBIERZ IDEALNY PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Leave a Comment

AUTORKA BLOGA

AUTORKA BLOGA

Joanna - mama, która codziennie staje na głowie, aby ratować swój idealny świat przed zagładą

KATEGORIE

blog kobiecy warszawa, blog dla kobiet
blog kulinarny warszawa, blogerka kulinarna warszawa, blog z przepisami, blog o gotowaniu
blog rodzicielski warszawa, blog o dzieciach, blog o zabawkach, blog o zabawach, opinie o zabawkach, recenzje zabawek
blog podróżniczy warszawa, blog turystyczny warszawa, blog o podróżach z dziećmi, gdzie warto pojechać z dziećmi, miejsca polecane dla rodzin z dziećmi w polsce i za granicą
blog kosmetyczny warszawa, blogerka parentingowa kosmetyczna warszawa, opinie o kosmetykach dla dzieci, recenzje kosmetyków, kosmetyki dla kobiet, pielęgnacja dla rodziny
BLOG PORADNIKOWY WARSZAWA - DOŚWIADCZENIA I SPOSOBY NA ZDROWIE, blog o zdrowiu, zdrowie dzieci i rodziny

URYWKI NASZEJ CODZIENNOŚCI

NAPISZ DO NAS

NAPISZ DO NAS