BABY SHOWER W POLSCE

 • Czerwiec 15, 2016

Baby shower zabawy

Mama: Adaś, niedługo Twoje urodziny, trzeba wszystko zaplanować i zaprosić gości.

Adaś: Ja już mam zaplanowane.

Tata: Posłuchaj, a może zamiast organizować urodziny, to ci damy tą kasę i sobie kupisz co chcesz?

Adaś: I nigdy nie będę miał sześciu lat?

 

Ostatnie tygodnie mijają nam bardzo intensywnie pod hasłem PLANY. Organizujemy, planujemy i mocno się spinamy, żeby dzieciaki nie odczuły naszych napiętych grafików. Głowy parują przy zarządzaniu kalendarzem, ciągle czasu za mało i tyle rzeczy o których nie można zapomnieć. Absorbują nas sprawy rodzinne, zawodowe i marzenia do zrealizowania, w przerwach których wciskamy w grafik małe przyjemności. baby shower zabawy

Jedną z takich przyjemności w ostatnich dniach było uczestniczenie w pierwszym w moim życiu Baby Shower. Nie dość, że pierwsza taka impreza w której miałam okazję uczestniczyć, to przyszło mi tu czynić również honory koordynatora ds. organizacyjnych. Na całe moje szczęście, oszczędzając moje serce przed zawałem, główną organizatorką była moja siostra, która niebawem obdarzy dziadków pierwszą wnuczką, a moich chłopaków pierwszą kuzynką. Ona przygotowała dekoracje i menu, a do mnie należało zwołanie gości, decyzja odnośnie zajęć dodatkowych i… przyniesienie aparatu.

baby shower zabawy

Co to jest Baby Shower?

Baby Shower jest imprezą, na której spotykają się kobiety w celu celebrowania zaawansowanej ciąży jednej z koleżanek i rychłego przyjścia na świat malucha. W Polsce Baby Shower jest damskim odpowiednikiem Pępkowego, podczas którego spotykają się sami mężczyźni.

Kto organizuje? baby shower zabawy

Na zachodzie Baby Shower organizują przyjaciółki i to one zapraszają ciężarną na imprezę, której jest gościem honorowym. Tradycja ta dopiero wchodzi jednak w polskie progi i nie jest jeszcze tak bardzo popularna, więc w Polsce przeważnie Baby Shower wychodzi z inicjatywy ciężarnej, która przy organizacji może liczyć na wsparcie najbliższych.

Kogo się zaprasza? baby shower zabawy

Listę gości definiuje ciężarna. To jej dzień, ma się czuć w tym dniu dobrze i spędzić czas w miłym towarzystwie, w którym nie będzie skrępowana i które zapewni luźną atmosferę.

 

Gdzie? baby shower zabawy

W naszym przypadku było to mieszkanie siostry – ciężarnej. Można oczywiście wynająć restaurację, niektóre dziewczyny spotykają się w parku, w kinie czy w teatrze. Wszędzie gdzie uczestnicy będą się czuć swobodnie i będzie to odpowiadać wyjątkowemu klimatowi.

Prezent baby shower zabawy

Prezenty nie są obowiązkowe, ale są oczywiście mile widziane. Zazwyczaj stanowią przydatne akcesoria dla dziecka z życzeniami dla przyszłej mamy. Fajnie jeśli koordynator lub organizator orientuje się co by się przydało rodzicom, czego nie mają dla dziecka. Można wtedy przydzielić mniejsze prezenty każdej z uczestniczek lub zorganizować jeden większy wspólny prezent.

Dekoracje i menu

Tym razem kolorem przewodnim był różowy,  bo cała rodzina spodziewa się dziewczynki i oby to się nie zmieniło, bo po dwóch chłopakach przyda się wreszcie dziewczynka.  Organizatorka miała przypływ kreatywności, a więc przygotowała i różowe pompony i wstążeczki do wykałaczek i napis Baby Shower. Na stole znalazły się zdrowe, warzywne przekąski oraz słodkości. Tort sernikowy upiekła babcia, a jeszcze wyraźniejszy różowy akcent stanowiła różowa zastawa stołowa.

baby shower zabawy

Zabawy

Najważniejsze tego dnia jest samo spotkanie i możliwość poplotkowania w babskim gronie. Zabawy nie powinny być dla nikogo przymusem ani stawiać uczestników w krępującej sytuacji rodem z oczepin. Ja zatem zaplanowałam seans ‚Jak urodzić i nie zwariować’, który leciał w tle pogaduszek, a dodatkowo podczas spotkania zrobiłyśmy dla ciężarnej szczęśliwą bransoletkę z przyniesionych koralików. Przy każdym nawleczeniu koralika, uczestniczka wypowiadała życzenie dla ciężarnej i wyszedł nam z tego całkiem ładny egzemplarz. Natomiast aby ciężarna mogła rozpakować wielki prezent od uczestniczek, musiała wykonać zadanie. Wspólnie ustalonym zadaniem było zaśpiewanie piosenki. Na kartkach zapisałyśmy tytuły utworów, a organizatorka drogą losowania wybierała utwór do wykonania. Trafiło na Mandarynę i Whitney Houston, więc miałyśmy niezły koncert, ale na kartkach znalazł się także Hymn Polski i Stokrotka, więc repertuar naprawdę bogaty.

Na zakończenie ciężarna podziękowała dziewczynom za uczestnictwo drobnymi upominkami – kokosowymi, różowymi mydełkami. To było bardzo sympatyczne doświadczenie 🙂

 

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

baby shower zabawy

 

Dziękuję za odwiedziny! Po raz kolejny udało mi się uratować swój idealny świat przed zagładą! Jeśli podoba Ci się ten post i uważasz, że mógłby być przydatny, to udostępnij go swoim znajomym na Facebook’u lub napisz w komentarzu, że tu byłeś – z przyjemnością życzę Ci miłego dnia 🙂

 

WYBIERZ IDEALNY PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  • Pokręcona Mama
  • Sierpień 1, 2016
  Odpowiedz

  Jakiś czas temu Baby Shower oglądałam w serialu „Przyjaciele” i to jest naprawdę świetny zwyczaj. Fajnie, że pojawia się już w Polsce.

  • Odpowiedz

   O tak! Nie mam nic przeciwko temu, aby się przyjęło 🙂

 1. Bardzo sympatyczny zwyczaj. Szkoda, że u nas jeszcze nie aż tak popularny.

  • Odpowiedz

   Jeszcze nie, ale wszystko wskazuje na to, że coraz popularniejszy 🙂

  • Super dzieciaczki
  • Sierpień 1, 2016
  Odpowiedz

  Szkoda, że ten zwyczaj nie przywędrował do nas wcześniej, bo bardzo mi się podoba 🙂

  • Odpowiedz

   Ja też nie miałam baby shower i trochę żałuję 🙂

Leave a Comment

AUTORKA BLOGA

AUTORKA BLOGA

Joanna - mama, która codziennie staje na głowie, aby ratować swój idealny świat przed zagładą

KATEGORIE

blog kobiecy warszawa, blog dla kobiet
blog kulinarny warszawa, blogerka kulinarna warszawa, blog z przepisami, blog o gotowaniu
blog rodzicielski warszawa, blog o dzieciach, blog o zabawkach, blog o zabawach, opinie o zabawkach, recenzje zabawek
blog podróżniczy warszawa, blog turystyczny warszawa, blog o podróżach z dziećmi, gdzie warto pojechać z dziećmi, miejsca polecane dla rodzin z dziećmi w polsce i za granicą
blog kosmetyczny warszawa, blogerka parentingowa kosmetyczna warszawa, opinie o kosmetykach dla dzieci, recenzje kosmetyków, kosmetyki dla kobiet, pielęgnacja dla rodziny
BLOG PORADNIKOWY WARSZAWA - DOŚWIADCZENIA I SPOSOBY NA ZDROWIE, blog o zdrowiu, zdrowie dzieci i rodziny

URYWKI NASZEJ CODZIENNOŚCI

NAPISZ DO NAS

NAPISZ DO NAS